- Úvod
- Hnojiva
- Terra Aquatica (GHE)
- T.A. - Doplňky
- T.A. FlashClean (FloraKleen) 10L, průplachový/čistící prostředek
T.A. FlashClean (FloraKleen) 10L, průplachový/čistící prostředek

- Kompletní specifikace
- Parametry
- T.A. FlashClean (FloraKleen) 10L, průplachový/čistící prostředekSkladem739 Kč611 Kč bez DPH
T.A. FlashClean 10L
Unikátní a vysoce účinný čisticí roztok a půdní kondicionér určený pro všechny typy substrátů a pěstebních systémů.
- rozpouští nahromaděné minerální soli
- optimalizuje rovnováhu živin
- řeší ,,lockout" živin · vyživuje mikroorganismy a obnovuje půdu a kokosové vlákno
- maximalizuje nárůst ve finálním stádiu (zejména v kombinaci s FinalPart)
FlashClean® byl vyvinut specificky k rozpouštění minerálních solí: uvolňuje vazby živin mezi minerály a substrátem a umožňuje pěstiteli vypláchnout zbylé usazeniny. Tento výplach také rostlinám umožní využít v plné míře zbylá hnojiva, a to zejména v kritickém týdnu těsně před sklizní.
Na rozdíl od jiných čistících roztoků a prostředků na trhu pro finální fázi růstu není FlashClean® kyselý, nefunguje na enzymové bázi a nehromadí v systému hořčík ani jiné minerální doplňky - a právě proto je nevídaně flexibilní. Pomocí FlashClean® můžete kdykoliv provést důkladné pročištění rostlin i systému v libovolné fázi pěstebního procesu. Je jedno, jak pěstujete indoor či outdoor, v bezpůdním substrátu nebo hydroponicky, v květináčích nebo záhoncích na zahradě. Použití FlashClean® je snadné. Stačí smíchat s vodou s upraveným pH a aplikovat.
POUŽITÍ:
V recirkulačních hydroponických systémech:
- Pro resetování a obnovu před výměnou živin (i před použitím FinalPart): Přidejte 1,5 až 3 ml FlashClean na 1L do současného živného roztoku a nechte cirkulovat po dobu 24 hodin před vypuštěním a nahrazením čerstvým živným roztokem. Na mladé či křehké rostliny aplikujte menší dávku, na silné nebo krátce před sklizní aplikujte dávku vyšší.
- Po spálení nebo tzv. uzamčení živin: Vypustte starý živní roztok, přidejte 1,5 až 3 ml na 1L vody s upraveným pH (nepotřebujete plnou nádrž, stačí tolik, aby roztok volně cirkuloval a systém běžel). Nechte cirkulovat po dobu 24 hodin před vypuštěním a pñdáním nového a čerstvého živného roztoku. Na mladé či křehké rostliny aplikujte menší dávku, na silné nebo krátce před sklizní aplikujte dávku vyšší.
- Jako finální proplach (po FinalPart): Vylijte stávající živný roztok a na poslední dva dny před sklizní přidejte 1,5 až 3 ml FlashClean na 1L vody s upraveným pH (nepotřebujete plnou nádrž, stačí tolik, aby roztok volně cirkuloval a systém běžel), čímž se zvýší hladina cukrů v rostlinách - namísto ztráty aroma a obsahu léčivých látek, jak se děje v případě dlouhého výplachu vodou.
V půdních substrátech & bezpůdních mixech včetně kokosu:
- Pro resetování a obnovu před výměnou živin (i před použitím FinalPart), případně po spálení živinami či po tzv. uzamčení živin: Každých patnáct dní (nebo dle potřeby po „uzamčení" atd.) naplňte konev čistou vodou s upraveným pH a přidejte 1,5 až 3 ml FlashClean na 1L vody. Zalévejte, dokud nezačne roztok ze dna nádoby vytékat. S příštím zalitím přejděte opět k běžnému režimu hnojení. Na mladé či křehké rostliny aplikujte menší dávku, na silné nebo krátce před sklizní aplikujte dávku vyšší.
- Jako finální proplach / po FinalPart: Během posledních dvou dní před sklizní dodejte místo živin FlashClean v poměru 3 ml na 1L vody. Zvýší se tím hladina cukrů v rostlinách a na rozdíl od dlouhého proplachu vodou nedojde ke ztrátě aromatu a zdraví prospěšných látek.
Poznámka: FlashClean Ize použít kdykoliv během růstu či kvetení, avšak aplikujte ho maximálně jednou za dva týdny.
S ČÍM LZE POUŽÍT:
- Se všemi živinami a substráty, ale především s přípravkem FinalPart. FlashClean® pomáhá FinalPart pracovat na maximální potenciál . Díky vypláchnutí zbytků dusíku a jiných solí ze substrátu může FinalPart efektivněji mobilizovat dusičnany a zlepšit chuť výsledného produktu. Před sklizní zkuste místo desetidenního proplachování vodou po použití FinalPart pouze dvoudenní průplach s FlashClean® - pěstitelé po celém světě tak činí, protože při komerční produkci znamená rozdíl osmi dní opravdu hodně!
Dostupné v:
0.5L, 1L, 5L, 10 L