T.A. TrikoLogic (Bioponic Mix) 10g, mykorhiza
- Kompletní specifikace
- Parametry
T.A. TrikoLogic (Bioponic Mix) 10g, mykorhizaSkladem139 Kč/ ks115 Kč bez DPH
TrikoLogic 10g
Jde o nepostradatelnou součást organického pěstování a současně o tajnou zbraň všech komerčních pěstitelů.
TrikoLogic je značka prospěšné plísně Trichoderma harzianum - vůbec prvního prospěšného mikrobiálního inokulantu, jenž se stává standardem v komerčním skleníkovém odvětví.
Trichoderma žije v půdě, kokosovém vlákně či podobných substrátech, kde rozkládá organickou hmotu a uvolňuje z ní minerály. Tento proces rozkladu a uvolňování živin je naprosto zásadní součástí organického, organicko-hydroponického a bioponického pěstování. Spolu s tím, jak roste a vytváří kolonie, uvolňuje trichoderma i řadu složek, které stimulují růst rostlin, stejně jako látek, jež inhibují nebo ničí patogeny v půdě. Ty by přitom jinak škodily rostlinám, jak ostatně dokazují studie.
Právě díky těmto přínosům, zejména pro mladé rostliny, se trichoderma stala standardem v oboru.
POUŽITÍ:
Stejně jako u všech aerobních mikroorganismů i zde platí, že čím lepší zásoba kyslíku, čím stabilnější pH, teplota a vlhkost, tím zdravější a účinnější TrikoLogic bude.
- Jako závlaha při setí a jako doplněk do zálivky / živného roztoku pro sazenice, mladé a dospělé rodiny: přidejte 1 g na každých 15-20 litrů vody či živného roztoku každých 6-8 týdnů.
- Pro dospělé rostliny v půdě či kokosu: přidejte 10 g na každých 150-200 litrů vody či živného roztoku každých 6-8 týdnů - jednoduše přidejte do zálivky / živného roztoku, případně nalijte přímo do substrátu.
- V čistě hydroponickém prostředí s holým kořenovým systémem a v bioponii: Když jsou rostliny mladé a mají malý kořenový systém, potřebuje TrikoLogic základ, na kterém se může přeskupit a reprodukovat . K tomuto účelu použijte komerčně dostupnou biofiltrovou jednotku, případně umístěte 3-5 litrovou plastovou nádobu naplněnou z 80% keramzitem a z 20 % kokosovým vláknem pod odtokový otvor vaší nádrže (například GrowStream systémy).
S ČÍM LZE POUŽÍT:
Veškeré živiny a substráty společnosti T.A., v hydroponii i při venkovním pěstování. Terra Aquatica Pro Organic a další organická hnojiva pracují obzvláště dobře v kombinaci s TrikoLogic.
TrikoLogic splňuje podmínky evropského nařízení 2008/113/CE o ekologickém zemědělství.
Registrováno je pod označením: BBA Nr LS 004987-65-00.
Dostupné v: 5g,10g, 25g, 50 g, 100g, 250g, 1000g











